Dřevitá vlna

Dřevitá vlna


  
lisovaná v balících

   provazce
 

Kontakt
Kalousova pila,              Výroba dřevité vlny Čestice
517 41 Kostelec nad Orlicí
 

tel.: 494 323 537      fax: 494 594 250
 

 info@kalousovapila.cz
 
www.kalousovapila.cz


 

více kontaktů...  

Nabídka dřevité vlny


Výroba dřevité vlny v Česticích hobluje a dodává vlnu a provazce z dřevité vlny. Navázali jsme tak na tradici sahající do počátku minulého století. V čase mezi světovými válkami zde byla nejen klasická pilařská výroba, též kromě výroby vlny i jemnořez a specializovaná výroba obalů z dýhy, které se dříve používaly na balení sýrů, uzených ryb a jiných výrobků. Tato výroba se mimo vlastní provoz rozvážela i do okolí, jako domácí práce. Provoz byl poháněn za přispění vlastní turbíny s generátorem na výrobu elektrické energie. V roce 1943 došlo však k ničivému požáru a vzhledem k válečným létům  nebyla výroba již obnovena do původního rozsahu. Po skončení válečných událostí se připravovala obnova a modernizace provozu, mimo jiné například instalace parního stroje na spalování dřevního odpadu a získaná energie měla sloužit k pohonu v období malých průtoků vody v náhonu, případně k výrobě elektrické energie. Byla stavebně připravena strojovna. Znárodnění v roce 1948 ukončilo tyto plány, podnik byl zařazen do tehdy vzniklého národního podniku Krkonošské pily, později byla demontována a odvezena část zařízení (rámové pily), podnik  převeden na ONV a po té na vzniklé JZD. V padesátých letech po pracovním úraze byla zlikvidována do té doby fungující turbína a vodní dílo nebylo více udržováno. Z výroby zůstalo již jen hoblování dřevité vlny. Počátkem devadesátých let byl objekt vrácen původním majitelům v restituci.

V roce 1993 jsme si prostory od restituentů pronajali a výrobu dřevité vlny obnovili. Postupně bylo modernizováno celé výrobní zařízení na hoblování osazením nových hoblovacích strojů, zavedeno poloautomatické lisování vlny do balíků, jejich rozměr byl zvolen tak, aby byla optimálně využita ložná plocha dopravních prostředků. Před lis bylo zavedeno dvojstupňové zařízení pro odstraňování prachu. Souběžně s tím bylo i obnoveno a později rozšířeno stáčení vlny do provazců.

Dřevitou vlnu vyrábíme hoblováním špalíků měkkého dřeva bez přídavku jakékoliv chemie. Jedná se tedy o čistě přírodní produkt. Výsledná vlákna jsou silná od 0,1 mm. do 0,3 mm a šíře je 2 až 15 mm. podle potřeb a použití u našich odběratelů, které je rozmanité. Nejčastěji je vlna používána jako pomocný obalový prostředek pro fixaci křehkého zboží, jako sklo, keramika, porcelán, zahradní doplňky, hudební nástroje, dárková balení vína. Uplatňuje se i pod zemí, ve stavebnictví, nebo důlní činnosti k utěsnění průsaků vody či tekutých písků, nebo únikových a větracích chodeb v hornictví.  Užití je však ještě širší. Náplň filtrů stříkacích boxů, v zemědělství je ideální při pěstování jahod, jako prostředek pro mulčování, podestýlka hospodářských, ale i exotických zvířat v ZOO. Specielní druhy dodáváme též pro preparaci zvířat. Speciálním případem jsou pásky z lipového dřeva, které se používají při ručním foukání skla do forem.

K hoblování používáme borovici a smrk v omezené míře též břízu, olši, nebo již zmíněnou lípu. Protože tento produkt je čistě přírodní a neobsahuje žádné přísady, jeho likvidace je možná v zemědělské výrobě, kompostováním nebo spálením. 

 Dřevitá vlna je dodávána ve dvou formách:

 1.  lisovaná v balících

   balíky vázané 2x PP páskou
   rozměr 50 x 60 x 90 cm,
   hmotnost cca 40 kg

   
 2.  provazce

   navinuté v kotoučích
   průměr kotouče 51 cm, výška 50 cm
   hmotnost cca 22 kg

Provazce jsou vyrobeny stáčením dřevité vlny do různých průměrů. I v tomto případě jde o široké uplatnění. Ochrana výrobků z kamene, nebo například  betonových sloupů, nebo povrchově upravených dílů, odlitků ze slitin kovů.         S rozvojem výstavby srubových staveb též jako těsnící prvek obvodových stěn. V neposlední řadě pak slouží k výrobě ekologických podpalovačů.

Ceny nabízené dřevité vlny a provazců jsou uvedeny v ceníku.

Doprava:

Vlastním dopravním prostředkem odběratele.                                                  Podle přání zajistíme dopravu sběrnou   službou CS EXPRES do 2, nebo 5 dnů.       ( 1 až 70 balíků ) Bližší info včetně kalkulátoru ceny přepravy naleznete na stránkách dopravce: www.csexpres.cz v sekci ceny - kalkulátor přepravy.   Podle požadavku můžeme zajistit přeplavu kamionem ( 70 - 200 balíků )   

Objednávky lze provádět telefonicky, e-mailem, faxem, nebo osobně (kontaktní informace).

Kde nás najdete? (adresa a mapka). Provozovna leží v podhůří Orlických hor, na okraji  malé obce Čestice, kterou prochází silnice I.třídy E 11. Hradec Králové – Ostrava, mezi Týništěm nad Orlicí a Častolovicemi. Po projetí obce po hlavní ve směru od Hradce Králové, cca 50m za značkou konec obce, je asfaltová odbočka vlevo. Po asi 100 m. Vás rádi uvítáme. Výrobní budova je ze silnice dobře vidět a ve směru od Hradce Králové je to po levé straně  poslední objekt v obci, pak následuje pouze sklad dřevní hmoty.

 

 
e-mail zpět nahoru
© Kalousova pila 2002-8